Włamali się do kiosku
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali dwóch 18-latków, którzy dokonali włamania do kiosku Ruch znajdującego się przy ulicy Budowlanej. Sprawcy po oderwaniu części rolety antywłamaniowej dostali się do wnętrza kiosku, a następnie wyłamali okienko kasowe. Z wnętrza dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi, a także różnego rodzaju artykuły spożywcze i szkolne. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w minioną sobotę (6.09.2014) po godzinie 3 w nocy. Wcześniej mundurowi otrzymali informację od jednego z mieszkańców Rokitnicy, który poinformował, że w pobliżu kiosku kręcą się podejrzane osoby. Kiedy na miejsce interwencji przyjechali policjanci, sprawcy rozbiegli się. Szybko jednak zostali odnalezieni i zatrzymani. Schronienia próbowali znaleźć w jednej z pobliskich klatek schodowych. Jak się okazało przestępcy zniszczyli roletę antywłamaniową oraz wyłamali okienko kasowe. Towar, który został skradziony został odnaleziony. Na razie nie wiadomo jeszcze jakie straty poniósł właściciel kiosku. Zatrzymani są doskonali znani miejscowym policjantom. Ich bogatą już kartotekę uzupełni teraz zarzut kradzieży z włamaniem do kiosku Ruch. Źródło: KMP Zabrze
Praca w dzielnicy Helenka!
Firma ELZAB S.A. prowadzi nabór pracowników na następujące stanowiska:
- Ślusarz
- Tokarz
- Elektryk w Dziale Technicznym
- Frezer CNC
- Operator pras krawędziowych
- Programista C, C++

Zainteresowanych szczegółami jak i procesem rekrutacji odsyłamy na oficjalną stronę firmy pod adresem www.elzab.com.pl/oferta_pracy
Firma ELZAB S.A. działa w naszej dzielnicy ponad 40 lat- jest największym pracodawcą w północnej części Zabrza. Firma specjalizuje się między innymi w produkcji kas fiskalnych, wag oraz akcesoriów i oprogramowania.

Portal helenka.net nie odpowiada za treści ogłoszeń zamieszczonych w serwisach zewnętrznych. Portal nie odpowiada za proces rekrutacji. Informacje zawarte w tej wiadomości pochodzą z ogólnodostępnych źródeł.
Wpadł pod autobus
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło dnia 6 wrzesień 2014 w godzinach wieczornych na terenie dworca autobusowego w Rokitnicy przy ulicy Krakowskiej. Kierujący autobusem linii nr 111 potrącił 66-letniego pieszego. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Biskupicach.

Do zdarzenia doszło o godzinie 18.00. Z relacji świadków zdarzenia oraz zapisu kamer miejskiego monitoringu wynika, że kierujący autobusem po dojechaniu na dworzec autobusowy zatrzymał się na przystanku, a następnie po wyjściu pasażerów ( w tym 66-latka ) ruszył dalej w trasę. Na terenie dworca wykonał manewr skrętu w prawo chcąc zawrócić pojazd. W trakcie tego manewru doszło do potrącenia pieszego. Z pierwszych informacji, jakie dotarły do nas od służb medycznych wynikało, że na miejsce będzie wzywane lotnicze pogotowie ratunkowe, jednak ostatecznie odstąpiono od tej decyzji i przewieziono poszkodowanego do szpitala w Biskupicach. Od służb medycznych dowiedzieliśmy się, że 66-latek doznał zmiażdżenia stopy i podudzia, a także złamania miednicy. Na miejsce wypadku przybył prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Policjanci dokonali oględzin, ustalili bezpośrednich świadków, a także dokonali badania stanu trzeźwości 34-letniego kierowcy. Pracujący dla prywatnej firmy przewozowej kierowca był trzeźwy. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna oświadczył, że nie zauważył pieszego. Być może przyczynili się do tego nietrzeźwi pasażerowie autobusu, którzy jak podają świadkowie, w chwili zdarzenia stali w pobliżu kabiny kierowcy i coś do niego mówili. Potrąconemu towarzyszył pies, którym zaopiekowała się jedna z będąc na dworcu autobusowym kobiet. Postępowanie w sprawie wypadku drogowego prowadzi wydział kryminalny zabrzańskiej komendy.
Źródło zdjęcia i tekstu: KMP Zabrze

[ Zobacz więcej zdjęć i materiał filmowy ze zdarzenia- kliknij TUTAJ ]
Pięć zastępów gasiło samochód na zjeździe z A1!
GŁOSZABRZA24.PL: Aż pięć zastępów straży pożarnej działało 4 września 2014 około godz. 22.20 na zjeździe z autostrady A1 na granicy Wieszowej i Zabrza-Rokitnicy. Powodem tak masowej interwencji był pożar bmw, które właśnie zjeżdżało z autostrady. - Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Kierowca i pasażerowie wyskoczyli z auta. Nim jednak dojechały zastępy, pojazd spłonął całkowicie - tłumaczy Wojciech Strugacz, rzecznik zabrzańskiej komendy PSP.
Na płonące resztki podano prąd wody i piany. Interweniowały dwa zastępy z Zabrza, kolejne dwa z Tarnowskich Gór i wóz OSP Wieszowa.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwiarcie instalacji elektrycznej.
2. Zabrzański Festiwal Podróżniczy

Stowarzyszenie Kartel Kulturalny ma ogromną przyjemność zaprosić
wszystkich podróżników, obieżyświatów, turystów, popołudniowych spacerowiczów, weekendowych zwiedzaczy, zaciekawionych słuchaczy, zainteresowanych obserwatorów, zaintrygowanych widzów, muzyków, plastyków, babcie i dziadków z wnuczętami, rodziców z wózkami, dzieciaki małe i duże, rokitniczan, zabrzan, Ślązaków, przyjezdnych na

2. Zabrzański Festiwal Podróżniczy.
Wydarzenie będzie miało miejsce
07.09.2014 na terenie ZSO nr 12
(IV L.O.) w Zabrzu-Rokitnicy, przy ulicy Andersa 64.
Festiwal trwać będzie od godziny 12 do ok 20.

Festiwal to:
Spotkania z Podróżnikami,
Scena z koncertami i występami,
Strefa warsztatowo-pokazowa,
Stoiska i działania dodatkowe.
Ponadto cały festiwal będzie swoistego rodzaju grą podróżniczą z mapkami dla dzieci, dorosłych, całych rodzin. Wszyscy chętni otrzymają mapki-karty do gry i będą podróżowali po różnych zakątkach świata, odwiedzali rozmaite kultury.

Link do wydarzenia na FB: TUTAJ


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Szukam kogoś z samochodem i małą koparką do ogrodu
   Tajemniczy wystrzał
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   ZBIÓRKA NA SERWER