DAJ CYNK

Dziennie w naszej dzielnicy dzieją się jakieś rzeczy- dla nas wszystkie są ważne i o wszystkim chcemy informować. Przyłącz się do redagowania naszej strony. Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia w dzielnicy Rokitnica, masz jakieś ciekawe zdjęcie związane z naszą dzielnicą, coś Cię irytuje, chciałbyś coś poruszyć? Napisz, wyślij zdjęcie.

W jaki sposób można dostarczyć do nas jakąś informację
Zapewniamy pełną anonimowość, do każdej informacji podejdziemy profesjonalnie, każdą informację sprawdzimy i poinformujemy o tym społeczeństwo bądź też postaramy się rozwiązać problem.
Na Grzybowskiej kradł prąd
Policjanci z V komisariatu prowadzą czynności w sprawie o kradzież energii elektrycznej. Bezpośrednio po ujawnieniu nielegalnego podłączania mieszkaniec ulicy Grzybowskiej został zatrzymany. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.
O podejrzeniu kradzieży energii elektrycznej policjantów z Rokitnicy poinformował przedstawiciel firmy energetycznej. W wyniku dokonanej kontroli w jednym z mieszkań przy ulicy Grzybowskiej ujawniono nielegalne podłączenie energii elektrycznej. Właściciel mieszkania został zatrzymany. Czynności w sprawie trwają. Przypominamy, że za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto także podkreślić aspekt bezpieczeństwa mieszkańców. Nielegalne przyłącza to zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem całej instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. Źródło: KMP Zabrze
Zwłoki przy ulicy Gnieźnieńskiej
W podwórzu posesji przy ulicy Gnieźnieńskiej ujawniono z ranami tłuczonymi głowy zwłoki 51-letniego mężczyzny. Bezpośrednio po ich odnalezieniu policjanci zatrzymali 5 osób w wieku od 26 do 63 lat. Jeden z nich, 51-letni zabrzanin usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.
Zwłoki mężczyzny ujawniła w czwartek (11.09) nad ranem mieszkanka ulicy Gnieźnieńskiej. Zakrwawione ciało znajdowało się na trawniku przy budynku w którym mieszkały osoby nie cieszące się dobrą opinią innych mieszkańców. Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok nie wykazała aby śmierć mężczyzny była bezpośrednio wynikiem uszkodzenia ciała. Ta kwestia nadal jest wyjaśniana – podają zajmujący się sprawą śledczy. Wiadomo natomiast, że ofiara przez całą noc uczestniczyła w imprezie zakrapianej alkoholem. W jej trakcie doszło do jego pobicia. Podejrzany, który usłyszał zarzut uszkodzenia ciała nie przyznaje się do winy. Sprawa jest w toku. Źródło: KMP Zabrze
Włamali się do kiosku
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali dwóch 18-latków, którzy dokonali włamania do kiosku Ruch znajdującego się przy ulicy Budowlanej. Sprawcy po oderwaniu części rolety antywłamaniowej dostali się do wnętrza kiosku, a następnie wyłamali okienko kasowe. Z wnętrza dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi, a także różnego rodzaju artykuły spożywcze i szkolne. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w minioną sobotę (6.09.2014) po godzinie 3 w nocy. Wcześniej mundurowi otrzymali informację od jednego z mieszkańców Rokitnicy, który poinformował, że w pobliżu kiosku kręcą się podejrzane osoby. Kiedy na miejsce interwencji przyjechali policjanci, sprawcy rozbiegli się. Szybko jednak zostali odnalezieni i zatrzymani. Schronienia próbowali znaleźć w jednej z pobliskich klatek schodowych. Jak się okazało przestępcy zniszczyli roletę antywłamaniową oraz wyłamali okienko kasowe. Towar, który został skradziony został odnaleziony. Na razie nie wiadomo jeszcze jakie straty poniósł właściciel kiosku. Zatrzymani są doskonali znani miejscowym policjantom. Ich bogatą już kartotekę uzupełni teraz zarzut kradzieży z włamaniem do kiosku Ruch. Źródło: KMP Zabrze
Praca w dzielnicy Helenka!
Firma ELZAB S.A. prowadzi nabór pracowników na następujące stanowiska:
- Ślusarz
- Tokarz
- Elektryk w Dziale Technicznym
- Frezer CNC
- Operator pras krawędziowych
- Programista C, C++

Zainteresowanych szczegółami jak i procesem rekrutacji odsyłamy na oficjalną stronę firmy pod adresem www.elzab.com.pl/oferta_pracy
Firma ELZAB S.A. działa w naszej dzielnicy ponad 40 lat- jest największym pracodawcą w północnej części Zabrza. Firma specjalizuje się między innymi w produkcji kas fiskalnych, wag oraz akcesoriów i oprogramowania.

Portal helenka.net nie odpowiada za treści ogłoszeń zamieszczonych w serwisach zewnętrznych. Portal nie odpowiada za proces rekrutacji. Informacje zawarte w tej wiadomości pochodzą z ogólnodostępnych źródeł.


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Szukam kogoś z samochodem i małą koparką do ogrodu
   Tajemniczy wystrzał
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   euro wybory 2014