Sprzątanie po wyborach
Minął tydzień od wyborów, a sporo bannerów i plakatów nam jeszcze o nich przypomina. Przychodzi sporo zapytań do naszej redakcji na ten temat. Postanowiliśmy sprawdzić kto to posprząta. Zgodnie z ordynacją wyborczą: Pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego, który w terminie 30 dni po dniu wyborów nie usunie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej popełnia wykroczenie z art.199a ust.2 p.1 ordynacji wyborczej, za które grozi grzywna w wysokości od 20 do 5000 złotych (art.42 §1 kodeksu wykroczeń; dalej: k.w.)..
Będziemy trzymać rękę na pulsie i po 16 grudnia sprawdzimy kto nie odrobił lekcji z ordynacji wyborczej.
UKS 31 Rokitnica wygrywa turniej w Konstantynowie Łódzkim
UKS „31” Rokitnica Zabrze wygrał w dniu Święta Niepodległości VII Memoriał im. Stanisława Gronkiewicza, który odbył się w Konstantynowie Łódzkim. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Igor Kawecki, piątoklasista z SP nr 30 w Helence.

W turnieju piłki ręcznej chłopców wzięło udział sześć zespołów.

Podopieczni trenera Gerarda Kukowki zajęli 1. miejsce, pokonując w meczach grupowych CHKS Łódź 26:5 i Start Konin 27:3, a w meczu finałowym Włókniarz Konstantynów Łódzki 19:3.

Miejsce 3. zajął MKS Wieluń. Najlepszym zawodnikiem turnieju został piątoklasista SP 30 w Zabrzu Helence Igor Kawecki, a najlepszym zawodnikiem zespołu bramkarz Mikołaj Nalewajka, piątoklasista z SP 31 w Rokitnicy.

- Uczniowie tych dwu zabrzańskich szkół tworzą zespół UKS. Zajęcia treningowe odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 15.30 – 17.00 w hali sportowej SP 31 w Zabrzu-Rokitnicy, na które zapraszamy zainteresowanych chłopców z innych zabrzańskich szkół – zachęca Ryszard Gnot, prezes UKS „31 Rokitnica” Zabrze.

Skład zespołu (w nawiasie zdobyte bramki) Mikołaj Nalewajka, Szymon AUST (5),Korjakowski Jakub (16), Duplicki Rafał (10),Kawecki Igor (24), Fiegler Szymon (2), Wolny Bartosz (5),Kostrzewa Maksymilian (5), Sochor Szymon (5), Dzierka Bartłomiej, trener Gerard Kukowka. Źródło: nowinyzabrzanskie.pl
GLOSZABRZA24.PL: Dziś rano masowe zwolnienia w sieci Fresh Market!
Aż 122 dotychczasowych pracowników wszystkich kilkudziesięciu sklepów zabrzańskiego okręgu firmy Żabka (Fresh Market) dziś rano otrzymało wypowiedzenia z powodu „likwidacji stanowiska pracy”. Nie spodziewającym się tego ludziom wręczono je z samego rana, gdy po wczorajszych (11 listopada) remanentach stawili się wcześniej niż zwykle do pracy, rzekomo dla dokonania zmiany cen towarów. Jednocześnie dowiedzieli się, że zwalniającym nie jest bynajmniej Żabka, lecz… ajenci, którym przekazała pracowników poza ich plecami i bez wiedzy związków.

Choć w okresie wypowiedzenia są nadal pracownikami, kazano im też natychmiast opuścić sklepy i zdać klucze oraz służbowe uniformy. Wśród zwolnionych są zarówno dotychczasowi kierownicy placówek, jak i szeregowi pracownicy, jednak z małymi wyjątkami prawie wyłącznie członkowie związków zawodowych. Tego samego dnia popołudniu w hali MOSiRu w Zabrzu z pozostałymi pracownikami mieli spotkać się przedstawiciele centrali Żabki. Jednak ci w geście solidarności ze zwolnionymi opuścili salę zebrań. Zwolnieni zawiadomili już Państwową Inspekcję Pracy. Trwają też konsultacje z kancelarią prawniczą. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w przyszłotygodniowym wydaniu GŁOSu. Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Obchody dnia Św. Marcina w Rokitnicy
Rada Dzielnicy Rokitnica ZAPRASZA do udziału w obchodach dnia Św.Marcina, które odbędą się 11 listopada 2014r. w Rokitnicy.
15:45 zbiórka na boisku SP nr 31 (ul. Jordana 7 - wejście od ulicy Śniadeckich), dzieci prosimy o przyniesienie latarenek lub lampionów (mogą być adwentowe). Po krótkim wstępie i przedstawieniu postaci Marcina przy dźwiękach orkiestry przemarsz ulicami Śniadeckich, Szafarczyka, Pomorską, Andersa do Sanktuarium Szensztackiego (ul. Andersa 67). Na czele korowodu Marcin na koniu, za nim dzieci z lampionami, dorośli i orkiestra. W Sanktuarium scenka przedstawiająca jak Marcin rozrywa swój płaszcz i dzieli się nim z żebrakiem, oraz występy dzieci nawiązujące do obchodów dnia Św. Marcina.
Po zakończeniu, dla wszystkich dzieci poczęstunek marcińskim rogalem oraz drobny upominek.
Ile za własne cztery kąty w Rokitnicy?
W Rokitnicy przeciętne mieszkanie kosztuje ponad 112 000 zł. Stawki za metr kwadratowy sięgają średnio 2 520 zł. To nieco mniej niż przeciętnie w całym Zabrzu, gdzie koszty wynoszą średnio 2 780 zł za m2.
Kawalerkę spokojnie dostaniemy już od 62 000 zł. Ceny ofertowe niższe niż 75 000 zł osiągają głównie mieszkania o wielkości około 30 m2, a najtańszymi lokalizacjami okazują się przede wszystkim okolice Grzybowskiej i Budowlanej. Wiele z lokali poniżej 70 000 zł jest w opłakanym stanie, sporo znajduje się na poddaszach i w starym budownictwie. Najdroższe jednopokojowe lokum nie przekroczy ceny 85 000 zł i metrażu 38 m2. Dużym plusem będzie tu idealny stan nieruchomości. Kosztowne mieszkania znajdowały się będą przede wszystkim przy Witkacego i Jordana.
Jak wynika z danych zebranych przez portal Morizon.pl, najtańsze M3 dostaniemy w okolicach ulic Wajzera i Wojska Polskiego, gdzie sugerowane stawki za całą nieruchomość zaczną się od 69 000 zł. Mieszkania dwupokojowe poniżej 80 000 zł nie będą w idealnym stanie, większość z nich nie przekroczy metrażu 35 m2. Dopiero od około 110 000 zł możemy spodziewać się lokali niewymagających odnawiania. Najkosztowniejsze mieszkania sięgną nawet 180 000 zł. Zdecydowanie najdroższą lokalizacją będzie ulica Pomorska. Drogo będzie też na Kosmowskiej (do 160 000 zł) i Młodzieżowej (maksymalnie 160 000 zł).
Przeciętne rokitnickie M4 kosztowało będzie 145 000 zł, choć najtańsze mieszkania tego typu dostać można już od 106 000 zł. Lokale poniże 145 000 nie przekroczą metrażem 50 m2. Do około 160 000 zł spotkamy się z dużą ilością inwestycji trzypokojowych w kiepskim stanie. Znów jedną z najtańszych lokalizacji będzie ulica Wajzera. Inny tanim umiejscowieniem będzie Budowlana. Przy Krakowskiej koszty zaczną się dopiero od 199 000 zł. Będzie to zarazem najdroższa lokalizacja rokitnickich używanych M4. Koszt tam sięgał będzie maksymalnie do 220 000 zł, a stawki za metr kwadratowy przekraczały będą nawet 4 500 zł.


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Wycinane drzewa wzdłuż Krakowskiej w kierunku na Miechowice
   Rodzinne historie związane z Rokitnicą
   Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniu Krakowska/Jordana/Ofiar K
   Najbliższe spotkanie Rady Dzielnicy
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?