Dwa wypadki, 7 poszkodowanych
W miniony weekend na zabrzańskich drogach doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Na ulicy Krakowskiej doszło do zderzenia samochodu z motocyklem, a na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Makoszowskiej do zderzenia dwóch volkswagenów. Łącznie 7 osobom udzielono pomocy medycznej.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotnie (30.05) przedpołudnie na ulicy Krakowskiej. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabrzańskiej drogówki ustalili, że kierujący oplem astrą jadąc w kierunku Tarnowskich Gór doprowadził do zderzenia z motocyklem kawasaki. Kierujący samochodem osobowym podczas manewru skrętu w lewo w ulicę Grabskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca wypadku zbiegł nie udzielając pomocy przedmedycznej kierującemu motocyklem. Policjanci zabezpieczyli samochód sprawcy na parkingu strzeżonym. 27-letni motocyklista z obrażeniami głowy i urazem biodra został przewieziony do szpitala. Policjanci prowadzący sprawę ustalili kierującego pojazdem. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Zabrza, który w godzinach popołudniowych zgłosił się na II komisariat w Zabrzu. Mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku. Sprawca został poddany badaniom na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Wyniki jednoznacznie wskazały że mężczyzna był trzeźwy, ale niestety był pod wpływem amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli krew mężczyzny do dalszych badań. Źródło: KMP Zabrze
WESPRZYJ NAS!
Pracujemy nieodpłatnie poświęcając swój prywatny czas dla rozwoju portalu www.rokitnica.net . Codziennie dostarczamy ważne i mniej ważne informacje z życia dzielnicy Rokitnica. Interweniujemy w Waszych sprawach. Pomagamy przebić się przez biurokratyczny beton. Jesteśmy najbliżej Was!

Teraz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Mimo nieodpłatnego poświęcenia czasu zmuszeni jesteśmy wnosić niemałe opłaty za serwer i domenę. Opłaty są coroczne i wynoszą około 600zł. W związku z tym zwracamy się o dobrowolne wpłaty na poniższe konto. Zbieramy na serwer, domenę oraz materiały promujące nasz portal i dzielnicę w postaci bannerów, ulotek i plakatów.


nr konta: BZWBK 20 1090 0075 4172 2310 7128 3098
w tytule proszę wpisać: "rokitnica.net"

Uzbierano: 25 zł (saldo z dnia 28.05.2015)
Dziękujemy za wpłaty!
Sukces młodych szczypiornistów
W ostatnich dniach ekipa z UKS Rokitnica zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach śląska Chłopców 2014/2015 w piłce ręcznej. Po zawodach odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i medali (na zdjęciu "nasza" ekipa dumnie prezentująca brązowe medale). Jest to już kolejny sukces rokitnickiej młodzieży w piłce ręcznej- oby tak dalej!

Jeżeli masz jakąś wiadomość, zdjęcie, informację którą chcesz się podzielić z innymi pisz pod adres rokitnica.net@gmail.com
Dziecko samo wyszło z domu
Dziś (22.04) nad ranem do komisariatu V w Zabrzu zatelefonowała mieszkanka ulicy Nowowiejskiego, która poinformowała, że do jej mieszkania przyszło dziecko w wieku około 6-8 lat. Chłopiec ubrany był jedynie w pieluchę oraz koszulkę z krótkim rękawem. Nie potrafił powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Na szczęście sprawa została bardzo szybko wyjaśniona i dziecko wróciło do domu.
Była godzina 6.10, kiedy mieszkanka ulicy Nowowiejskiego zaalarmowała dyżurnego komisariatu V w Zabrzu, że do jej mieszkania zapukał chłopiec, który ma na sobie jedynie pieluchę oraz koszulkę. Dziecko nie potrafiło powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zaopiekowali się chłopcem. Mundurowi zdecydowali się skorzystać z pomocy pogotowia ratunkowego. Nim jednak do Rokitnicy dojechała karetka, sprawa znalazła swój szczęśliwy finał. Do komisariatu zadzwoniła kobieta informując, że w nieustalonych okolicznościach z mieszkania wyszedł jej 7-letni syn. Dziecko jest upośledzone, choć wszystko rozumie to jednak nie potrafi się przedstawić i powiedzieć, gdzie mieszka. Matka chłopca została uspokojona, że jej synowi nic się nie stało i cały i zdrowy pozostaje pod opieką mundurowych. Jak się okazało w rozmowie w późniejszej rozmowie z matką nieletniego, mieszkanie jest w nocy zamykane na zamek, podobnie jak brama prowadząca do domu w którym mieszka wspomniana rodzina. Pomimo to chłopiec zdołał pokonać obie przeszkody. W zaistniałej sytuacji trudno mieć uwagi do sposobu sprawowania opieki przez matkę chłopca. Zdarzenie to przedstawiamy opinii publicznej nie w celu wywołania sensacji lecz aby uświadomić innych rodziców, że takie sytuacje mogą mieć miejsce. Warto o tym pamiętać i przedsięwziąć takie działania aby do podobnych sytuacji nie dochodziło. Źródło: KMP Zabrze
Przydało się dobre rozpoznanie miejscowych przestępców
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży 13-letniemu chłopcu telefonu komórkowego marki LG, a następnie podczas próby odzyskania telefonu przez nieletniego użył wobec niego groźby bezprawnej.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (14.04) w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. Z zawiadomienia o przestępstwie wynikało, że nieletni został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca spytał, która jest godzina. Chwilę później był już w posiadaniu należącego do chłopca telefonu komórkowego. Po niespełna 2 godzinach od chwili zgłoszenia przestępstwa, policjanci z komisariatu w Rokitnicy zatrzymali sprawcę. W tym celu przydało się rozpoznanie miejscowego środowiska przestępczego. Na podstawie podanego przez pokrzywdzonego rysopisu sprawcy, policjanci prawidłowo wytypowali podejrzanego. Po zatrzymaniu 25-latek przyznał się do winy. Skradziony telefon komórkowy zdążył już sprzedać. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego odzyskania. Źródło: KMP Zabrze
Zazdrość doprowadziła go do przestępstwa
Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 44-letni mieszkaniec Bielska – Białej, który zazdrosny o byłą dziewczynę rozbił samochód należący do jej obecnego partnera. Sprawca został ujęty przez dwóch młodych zabrzan, którzy będąc świadkami zdarzenia podjęli za nim pościg. Podejrzany przyznał się do winy i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.
Do opisanego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (5.04) po godzinie 21. Pochodzący z Bielska – Białej 44-letni mężczyzna przyjechał do swojej dziewczyny mieszkającej w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. W trakcie spotkania zorientował się, że pomiędzy nim a dziewczyną nie ma już uczucia, które ich łączyło. Nabrał podejrzeń, że dziewczyna ma już innego partnera. Postanowił poczekać w pobliżu jej domu. Kiedy po kilkunastu minutach do dziewczyny przyjechał jej nowy partner, wściekły 44-latek wyładował złość na jego samochodzie. Sprawca rozbił przednią szybę citroena oraz zniszczył przednią maskę samochodu. Zdarzenie to widziało dwóch 22-latków, którzy postanowili zareagować na to co działo się na ich oczach. Mężczyźni ruszyli w pościg za sprawcą i przy ulicy Ofiar Katynia ujęli go, a następnie wezwali na miejsce patrol policji. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia w trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze tj. 5-ciu miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie oraz pokrycia szkody w zniszczonym aucie. Źródło: KMP Zabrze
Nowa sygnalizacja niebezpieczna?
W listopadzie 2014 roku przy skrzyżowaniu ul. Jordana z Krakowską i Ofiar Katynia zostały zamontowane przy sygnalizatorach świetlnych liczniki odmierzające czas do zielonego światła. Jak podaje Głos Zabrza Politechnika Śląska przeprowadza pilotażowy program badawczy dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego, który za pomocą dronów ma badać wpływ wyświetlaczy czasu zainstalowanych na skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizację świetlną na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz przepustowość skrzyżowania. Naukowcy chcą m.in. sprawdzić, czy faktycznie czasoumilacze faktycznie powodują usprawnienie ruchu. Są sygnały, iż niektórzy kierowcy widząc kończący się czas zielonego światła niebezpiecznie przyspieszają, aby jeszcze zdążyć przejechać. To wszystko będzie teraz sprawdzane i porównywane, także to, czym różni się ruch na tym samym skrzyżowaniu z włączonymi licznikami czasu i wyłączonym.

[Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć jak działa sygnalizacja w naszej dzielnicy]
[Czytaj artykuł w Głosie Zabrza- TUTAJ]

 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy