Rozsądny i przewidujący dyżurny
Dzięki przemyślanemu działaniu dyżurnego zabrzańskiej komendy udzielono pomocy młodemu mieszkańcowi dzielnicy Rokitnica. O zachowaniu mężczyzny zagrażającym życiu, policję powiadomiła jego matka. 24-latek nie chciał ujawniać miejsca swojego pobytu. W trakcie rozmowy telefonicznej jaką prowadził z nim policjant, mundurowy na podstawie odgłosów usłyszanych w telefonie, domyślił się, gdzie może przebywać desperat.
Była niedziela (21.12), godzina 21.30. Na numer alarmowy Policji zadzwoniła kobieta informująca, że jej 24-letni syn poinformował ją o zamiarze popełnienia samobójstwa. Pełniący służbę dyżurnego zabrzańskiej komendy asp.szt. Przemysław Wyrembski zapewnił kobietę, że dołoży wszelkich starań aby pomóc młodemu zabrzaninowi. Policjant ustalił, że kobieta ma kontakt telefoniczny z synem, lecz ten nie chce powiedzieć, gdzie się znajduje. W zaistniałej sytuacji mundurowy zdecydował, że to on zadzwoni do desperata. Mężczyzna przekonywał policjanta, że nie potrzebuje żadnej pomocy. Ponieważ dyżurny miał informację, że 24-latek prawdopodobnie dokonał samookaleczenia i ma myśli samobójcze, zdecydował iż będzie podejmował dalsze próby ustalenia miejsca jego pobytu. W tym momencie zadziałał instynkt doświadczonego policjanta. Asp.szt. Przemysław Wyrembski rozmawiając z 24-latkiem usłyszał w telefonie odgłos przypominający zamykanie drzwi autobusu, a następnie odgłos pracy silnika. Ponieważ wiedział, że mężczyzna prawdopodobnie znajdował się w tzw. górnej części Rokitnicy, polecił podległym policjantom sprawdzić rozkłady jazdy autobusów i ustalić jakie autobusy chwilę wcześniej odjechały ze znajdujących się w okolicy przystanków. Po tych ustaleniach nakazał policyjnym wywiadowcom udać się za ustalonym autobusem linii nr 617. Mundurowi posiadając rysopis 24-latka, odnaleźli go w centrum Zabrza. Mężczyzna z obrażeniami nadgarstka został przewieziony do szpitala w Biskupicach, skąd po zaopatrzeniu został przewieziony do szpitala psychiatrycznego. Źródło: KMP Zabrze
Odwiedziny Duszpasterskie czyli Kolęda 2014/2015
Od 29 grudnia do 25 stycznia w naszej parafii odbywać się będą odwiedziny duszpasterskie albo jak kto woli kolęda.
Są one krótkim nabożeństwem o błogosławieństwo Boże w rodzinie i rozmową z domownikami.
- Duchowe przygotowanie rodziny: świąteczna spowiedź i Komunia Św., udział w porannej Mszy św. (o ile to możliwe), żywy udział w modlitwie
- Zewnętrzne przygotowanie mieszkania: stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone wiece, woda święcona (w głębokim naczynku), zeszyty do lekcji religii dzieci i młodzieży. Jest to doskonała okazja aby zgłębić problemy jakimi żyją mieszkańcy dzielnicy.

W naszej parafii od poniedziałku do piątku kolęda zaczyna się o godzinie 15, w soboty o godzinie 13 a w niedziele o godzinie 14.


[ Kliknij TUTAJ aby obejrzeć plan Kolęd 2014/2015 ]
Wypadek autobusu
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w piątek wieczorem na Drodze Krajowej Nr 94 pomiędzy Rokitnicą a Miechowicami. Kierujący autobusem linii nr 20 jadąc w kierunku Bytomia utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi, a następnie wjechał do rowu, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Rannego kierowcę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala.
Do zdarzenia doszło w piątek (19.12) o godzinie 20.40. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od osób, które wcześniej podróżowały autobusem, jednak ze względu na prawdopodobną awarię pojazdu, podobnie jak inni podróżni, wysiedli na dworcu autobusowym przy ulicy Ofiar Katynia, a następnie kontynuowali podróż do Miechowic taksówką. Z ich relacji wynika, że autobus będąc na wysokości szybu „Ignacy”, mieszczącego się przy ulicy Krakowskiej, nagle zjechał z drogi, a następnie wjechał do pobliskiego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy, którzy wyciągnęli zakleszczonego w kabinie pojazdu kierowcę. Rannego 45-letniego rudzianina przewieziono do Szpitala Miejskiego w Zabrzu, skąd ze względu na rodzaj obrażeń został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Sosnowcu. Autobusem nie podróżowali żadni pasażerowie. Źródło: KMP Zabrze
Interwencja zgłoszona przez 11-latka
Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu V w Zabrzu przeprowadzili interwencję domową na prośbę 11-letniego chłopca. Nieletni zgłosił interwencję dotyczącą awantury pomiędzy rodzicami. Jak się okazało do żadnej awantury nie doszło, choć atmosfera rodzinna była zaburzona, tyle tylko że nie z powodu awantury pomiędzy rodzicami, a problemami stwarzanymi przez nastolatka.
Policjanci byli przekonani, że jadąc na interwencję będą mieć do czynienia z typową awanturą rodzinną. Tymczasem okazało się, że sytuacja jest zupełnie inna. Rodzice nieletniego oświadczyli, że w dniu interwencji zabrali synowi PlayStation. Decyzję taką podjęli, gdyż jak podają opiekunowie chłopca, jest on uzależniony od gier komputerowych. Trudno go nakłonić do nauki. Cały swój wolny czas poświęca na zabawę. W związku z powyższym policjanci uznali interwencję za bezpodstawną, a jednocześnie pouczyli rodziców chłopca o możliwościach skontaktowania się z Ośrodkiem Profilaktyki i Leczenia Uzależnień, gdzie można uzyskać pomoc w związku z uzależnieniem ich syna od gier komputerowych. Źródło: KMP Zabrze
GLOSZABRZA24.PL: Zostawił odkręconą butlę z gazem w piwnicy!
Przerażeni intensywnym zapachem gazu mieszkańcy budynku przy ul. Grzybowskiej wezwali wczoraj (14.12) tuż przed godz. 15 policję. Stróże prawa poprosili o pomoc pogotowie gazowe, które potwierdziło obecność gazu, ale wskazało, że wydostaje się on z zamkniętego pomieszczenia piwnicznego. O wyważenie drzwi poproszono więc straż pożarną.

- Kiedy sforsowaliśmy drzwi, okazało się, że w środku stała odkręcona butla z gazem! Zabezpieczyliśmy ją, wynieśliśmy na zewnątrz i przewietrzyliśmy piwnicę – mówi Wojciech Strugacz, rzecznik zabrzańskiej komendy PSP.

Okazało się, że był to przypadek, nie celowe działanie właściciela. Po prostu mieszkaniec nie zauważył, że nie dokręcił butli – dodaje Marek Wypych z zabrzańskiej policji. Nie zostanie ukarany.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online
Plan Kolęd - 2014/2015

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Rodzinne historie związane z Rokitnicą
   Obchody dnia Św. Marcina 2013 [Galeria]
   Plan Kolęd - 2014/2015
   Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniu Krakowska/Jordana/Ofiar K
   Wycinane drzewa wzdłuż Krakowskiej w kierunku na Miechowice