Zniszczył automaty do gry
Dzielnicowy z komisariatu V w Zabrzu zatrzymał 42-letniego mężczyznę, który w salonie gier przy ulicy Krakowskiej dokonał zniszczenia automatów do gier. Właścicielka salonu poniesione straty oszacowała na kwotę 2000 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.
Do zdarzenia doszło wczoraj (7.08) nad ranem. Dzielnicowy z komisariatu w Rokitnicy wracał z interwencji dotyczącej stada dzików chodzącego po ciągach komunikacyjnych. W pewnym momencie usłyszał krzyki kobiety. Jak się okazało była to pracownica salonu gier wołająca o pomoc w związku ze zniszczeniem przez jednego z klientów automatów do gier. Dzięki natychmiast podjętej interwencji jeden z dwóch sprawców został zatrzymany. Okazał się nim 42-letni zabrzanin. Mężczyzna był trzeźwy, odmówił podania przyczyny swojego zachowania. Wymieniony skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze w postaci 6-ciu miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody. Źródło: KMP Zabrze
Wszedł za kobietą do jej mieszkania
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. Sprawca wykorzystując stan nietrzeźwości 54-letniej kobiety wszedł za nią do jej mieszkania, a następnie używając siły fizycznej zdjął jej kolczyki i złote pierścionki. Zatrzymany został dzięki intensywnej pracy policjantów z Rokitnicy. Mundurowi dążą do odzyskania skradzionego mienia.
Do zdarzenia doszło w dniu 1 lipca około godziny 20.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Budowlanej. Sprawca wykorzystał fakt, że właścicielka mieszkania znajdowała się pod wpływem alkoholu. Przestępca wszedł za nią do jej mieszkania, a następnie zdjął kobiecie z uszu i palców kolczyki, obrączkę oraz 9 złotych pierścionków. Ze względu na stan nietrzeźwości kobieta nie była w stanie się obronić. O dokonanym przestępstwie poinformowała dopiero następnego dnia. Prowadzący sprawę policjanci z Rokitnicy od razu przystąpili do poszukiwania sprawcy. Większość skradzionej biżuterii odnaleziono w lombardzie. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania podejrzanego. Jest nim 27-letni zabrzanin. Wymieniony jest poszukiwany w celu odbycia kary 5-ciu miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie innych przestępstw. Źródło: KMP Zabrze
Był świadkiem włamania?
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu przeprowadzili interwencję w związku ze zgłoszeniem jednego z mieszkańców dzielnicy Rokitnica, który miał podejrzenia, że do jednego z mieszkań przy ulicy Budowlanej ktoś się włamuje. Podejrzenia były w pełni uzasadnione, gdyż zgłaszający interwencję widział, jak mężczyzna wchodzi do mieszkania przez okno.

Interwencja została zgłoszona wczoraj (29.07.2014) o godzinie 22.24. Dotyczyła rzekomego włamania do jednego z mieszkań znajdujących się na parterze budynku przy ulicy Budowlanej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z komisariatu V. Jak się okazało do żadnego włamania nie doszło. W mieszkaniu zastano jego właścicielkę, a także 23-letniego mężczyznę, który kilka minut wcześniej wszedł do mieszkania przez okno. Okazał się nim syn kobiety. Wymieniony oświadczył, że jego nietypowe wejście do mieszkania było wynikiem braku kluczy z mieszkania. W dalszej rozmowie z policjantami mężczyzna oświadczył, że wcześniejszej pokłócił się z matką i nie chciał zaogniać sytuacji. Niezależnie od zabawnego finału sprawy, serdecznie dziękujemy zgłaszającemu interwencję za czujność i reagowanie na podejrzenia o mogącym wystąpić zagrożeniu. Źródło: KMP Zabrze
Dym na Zgrzebnioka
Dzięki skutecznemu dobijaniu się do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Zgrzebnioka udało się zapobiec nieszczęściu. W nocy z 21 na 22 lipca 2014 roku zaniepokojeni sąsiedzi wezwali służby ratunkowe w związku z dymem wydobywającym się z jednego z mieszkań. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci, którzy opanowali sytuację.

Była godzina 22.35, kiedy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wydobywającego się dymu z mieszkania przy ulicy Zgrzebnioka. Na miejsce udali się strażacy oraz policjanci z komisariatu V. Ci drudzy jako pierwsi dotarli na miejsce interwencji. Lokator mieszkania nie reagował na wcześniejsze pukanie do jego drzwi zaniepokojonych mieszkańców. Stanowcza reakcja policjantów spowodowała obudzenie 42-letniego właściciela mieszkania. Został on wyprowadzony z mieszkania, a następnie przekazany wezwanym na miejsce ratownikom medycznym. Jak się okazało nie było potrzeby przewożenia go do szpitala. Dym, który wydobywał się z mieszkania był wynikiem pozostawionego na piecyku gazowym garnka z parówkami.
Źródło: KMP Zabrze
Puchar Admina 2014/2015
Rusza typer o Puchar Admina.

W dniu 18.07.2014 roku rozpocznie się pierwsza kolejka Ekstraklasy 2014/2015. Tak jak w ubiegłych latach przygotowaliśmy dla naszych użytkowników konkurs polegający na typowaniu wyników w tzw. Typerze Ekstraklasy.

Regulamin Typera

Dla urozmaicenia zabawy można uzyskać 6pkt za wytypowanie mistrza Ekstraklasy i za wytypowanie 2 spadkowiczów za każdego spadkowicza 3 pkt.

Serdecznie zapraszamy do zabawy. Główną nagrodą będzie Puchar Admina i dodatkowo nagrody niespodzianki.

Między innymi w tym sezonie do pucharów będą dodawane nagrody rzeczowe:

I miejsce - markowy pendrive 32GB
II miejsce - markowy pendrive 16GB
III miejsce - markowy pendrive 8GB

Pozdrawiam kerik


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   [Sprzedam] żwirek ZVERLIT Zabrze
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   ZBIÓRKA NA SERWER
   euro wybory 2014