Ukradł rower, "posiedzi" trochę dłużej
Sprawca kradzieży roweru górskiego został zatrzymany przez policjantów z V komisariatu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Zatrzymany jednak „posiedzi” trochę dłużej, gdyż był poszukiwany do dwóch spraw przez zabrzański sąd.
Policjanci z Rokitnicy przyjęli w poniedziałek (1.06) zawiadomienie o kradzieży roweru. Właściciel informował, że jednoślad został skradziony z otwartego pomieszczenia gospodarczego, które wybudowane jest na terenie posesji. Mundurowi z V komisariatu szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę. Jest nim 42-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież roweru, za którą grozi mu 5 lat więzienia. W czasie wykonywanych czynności okazało się, że zatrzymany poszukiwany był do dwóch spraw przez zabrzański są. Mężczyzna ma również do „odsiedzenia” 10 miesięcy za rozbój, którego dokonał kilka lat wcześniej. W tej sprawie już odbywał karę, ale za dobre sprawowanie został zwolniony 10 miesięcy wcześniej. Mężczyzna miał zgłaszać się do kuratora sądowego, ale zaniedbał ten obowiązek. Dlatego też sąd odwiesił mu karę i wszczął poszukiwania. Źródło: KMP Zabrze
Zabrzanie wygrali mistrzostwa Polski szkół w scrabble
Krzysztof Lelonek i Artur Dachowski z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu zdobyli tytuł Mistrzów Polski na XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble, które odbyły się 29 maja w Kutnie.

Mistrzostwa zgromadziły w tym roku rekordową liczbę 106 graczy, podzielonych na kategorie: szkoły podstawowe (13 zespołów), gimnazja (22 zespoły) oraz szkoły ponadgimnazjalne (18 zespołów).

Artur i Krzysztof są doświadczonymi zawodnikami, dwukrotnie zdobyli wicemistrzostwo Polski gimnazjów oraz w 2013 roku zajęli 3. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dla zawodników był to już ich ostatni start w zawodach – są tegorocznymi absolwentami szkoły.

Kolejne miejsca na podium przypadły I LO w Kutnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Jaworzna.

Opiekunami zabrzańskich zawodników jest Maciej Śliwa. Źródło: nowinyzabrzańskie.pl
Dwa wypadki, 7 poszkodowanych
W miniony weekend na zabrzańskich drogach doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Na ulicy Krakowskiej doszło do zderzenia samochodu z motocyklem, a na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Makoszowskiej do zderzenia dwóch volkswagenów. Łącznie 7 osobom udzielono pomocy medycznej.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotnie (30.05) przedpołudnie na ulicy Krakowskiej. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabrzańskiej drogówki ustalili, że kierujący oplem astrą jadąc w kierunku Tarnowskich Gór doprowadził do zderzenia z motocyklem kawasaki. Kierujący samochodem osobowym podczas manewru skrętu w lewo w ulicę Grabskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca wypadku zbiegł nie udzielając pomocy przedmedycznej kierującemu motocyklem. Policjanci zabezpieczyli samochód sprawcy na parkingu strzeżonym. 27-letni motocyklista z obrażeniami głowy i urazem biodra został przewieziony do szpitala. Policjanci prowadzący sprawę ustalili kierującego pojazdem. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Zabrza, który w godzinach popołudniowych zgłosił się na II komisariat w Zabrzu. Mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku. Sprawca został poddany badaniom na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Wyniki jednoznacznie wskazały że mężczyzna był trzeźwy, ale niestety był pod wpływem amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli krew mężczyzny do dalszych badań. Źródło: KMP Zabrze
WESPRZYJ NAS!
Pracujemy nieodpłatnie poświęcając swój prywatny czas dla rozwoju portalu www.rokitnica.net . Codziennie dostarczamy ważne i mniej ważne informacje z życia dzielnicy Rokitnica. Interweniujemy w Waszych sprawach. Pomagamy przebić się przez biurokratyczny beton. Jesteśmy najbliżej Was!

Teraz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Mimo nieodpłatnego poświęcenia czasu zmuszeni jesteśmy wnosić niemałe opłaty za serwer i domenę. Opłaty są coroczne i wynoszą około 600zł. W związku z tym zwracamy się o dobrowolne wpłaty na poniższe konto. Zbieramy na serwer, domenę oraz materiały promujące nasz portal i dzielnicę w postaci bannerów, ulotek i plakatów.


nr konta: BZWBK 20 1090 0075 4172 2310 7128 3098
w tytule proszę wpisać: "rokitnica.net"

Uzbierano: 25 zł (saldo z dnia 28.05.2015)
Dziękujemy za wpłaty!
Sukces młodych szczypiornistów
W ostatnich dniach ekipa z UKS Rokitnica zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach śląska Chłopców 2014/2015 w piłce ręcznej. Po zawodach odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i medali (na zdjęciu "nasza" ekipa dumnie prezentująca brązowe medale). Jest to już kolejny sukces rokitnickiej młodzieży w piłce ręcznej- oby tak dalej!

Jeżeli masz jakąś wiadomość, zdjęcie, informację którą chcesz się podzielić z innymi pisz pod adres rokitnica.net@gmail.com
Dziecko samo wyszło z domu
Dziś (22.04) nad ranem do komisariatu V w Zabrzu zatelefonowała mieszkanka ulicy Nowowiejskiego, która poinformowała, że do jej mieszkania przyszło dziecko w wieku około 6-8 lat. Chłopiec ubrany był jedynie w pieluchę oraz koszulkę z krótkim rękawem. Nie potrafił powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Na szczęście sprawa została bardzo szybko wyjaśniona i dziecko wróciło do domu.
Była godzina 6.10, kiedy mieszkanka ulicy Nowowiejskiego zaalarmowała dyżurnego komisariatu V w Zabrzu, że do jej mieszkania zapukał chłopiec, który ma na sobie jedynie pieluchę oraz koszulkę. Dziecko nie potrafiło powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zaopiekowali się chłopcem. Mundurowi zdecydowali się skorzystać z pomocy pogotowia ratunkowego. Nim jednak do Rokitnicy dojechała karetka, sprawa znalazła swój szczęśliwy finał. Do komisariatu zadzwoniła kobieta informując, że w nieustalonych okolicznościach z mieszkania wyszedł jej 7-letni syn. Dziecko jest upośledzone, choć wszystko rozumie to jednak nie potrafi się przedstawić i powiedzieć, gdzie mieszka. Matka chłopca została uspokojona, że jej synowi nic się nie stało i cały i zdrowy pozostaje pod opieką mundurowych. Jak się okazało w rozmowie w późniejszej rozmowie z matką nieletniego, mieszkanie jest w nocy zamykane na zamek, podobnie jak brama prowadząca do domu w którym mieszka wspomniana rodzina. Pomimo to chłopiec zdołał pokonać obie przeszkody. W zaistniałej sytuacji trudno mieć uwagi do sposobu sprawowania opieki przez matkę chłopca. Zdarzenie to przedstawiamy opinii publicznej nie w celu wywołania sensacji lecz aby uświadomić innych rodziców, że takie sytuacje mogą mieć miejsce. Warto o tym pamiętać i przedsięwziąć takie działania aby do podobnych sytuacji nie dochodziło. Źródło: KMP Zabrze
Przydało się dobre rozpoznanie miejscowych przestępców
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży 13-letniemu chłopcu telefonu komórkowego marki LG, a następnie podczas próby odzyskania telefonu przez nieletniego użył wobec niego groźby bezprawnej.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (14.04) w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. Z zawiadomienia o przestępstwie wynikało, że nieletni został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca spytał, która jest godzina. Chwilę później był już w posiadaniu należącego do chłopca telefonu komórkowego. Po niespełna 2 godzinach od chwili zgłoszenia przestępstwa, policjanci z komisariatu w Rokitnicy zatrzymali sprawcę. W tym celu przydało się rozpoznanie miejscowego środowiska przestępczego. Na podstawie podanego przez pokrzywdzonego rysopisu sprawcy, policjanci prawidłowo wytypowali podejrzanego. Po zatrzymaniu 25-latek przyznał się do winy. Skradziony telefon komórkowy zdążył już sprzedać. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego odzyskania. Źródło: KMP Zabrze

 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy