Ile za własne cztery kąty w Rokitnicy?
W Rokitnicy przeciętne mieszkanie kosztuje ponad 112 000 zł. Stawki za metr kwadratowy sięgają średnio 2 520 zł. To nieco mniej niż przeciętnie w całym Zabrzu, gdzie koszty wynoszą średnio 2 780 zł za m2.
Kawalerkę spokojnie dostaniemy już od 62 000 zł. Ceny ofertowe niższe niż 75 000 zł osiągają głównie mieszkania o wielkości około 30 m2, a najtańszymi lokalizacjami okazują się przede wszystkim okolice Grzybowskiej i Budowlanej. Wiele z lokali poniżej 70 000 zł jest w opłakanym stanie, sporo znajduje się na poddaszach i w starym budownictwie. Najdroższe jednopokojowe lokum nie przekroczy ceny 85 000 zł i metrażu 38 m2. Dużym plusem będzie tu idealny stan nieruchomości. Kosztowne mieszkania znajdowały się będą przede wszystkim przy Witkacego i Jordana.
Jak wynika z danych zebranych przez portal Morizon.pl, najtańsze M3 dostaniemy w okolicach ulic Wajzera i Wojska Polskiego, gdzie sugerowane stawki za całą nieruchomość zaczną się od 69 000 zł. Mieszkania dwupokojowe poniżej 80 000 zł nie będą w idealnym stanie, większość z nich nie przekroczy metrażu 35 m2. Dopiero od około 110 000 zł możemy spodziewać się lokali niewymagających odnawiania. Najkosztowniejsze mieszkania sięgną nawet 180 000 zł. Zdecydowanie najdroższą lokalizacją będzie ulica Pomorska. Drogo będzie też na Kosmowskiej (do 160 000 zł) i Młodzieżowej (maksymalnie 160 000 zł).
Przeciętne rokitnickie M4 kosztowało będzie 145 000 zł, choć najtańsze mieszkania tego typu dostać można już od 106 000 zł. Lokale poniże 145 000 nie przekroczą metrażem 50 m2. Do około 160 000 zł spotkamy się z dużą ilością inwestycji trzypokojowych w kiepskim stanie. Znów jedną z najtańszych lokalizacji będzie ulica Wajzera. Inny tanim umiejscowieniem będzie Budowlana. Przy Krakowskiej koszty zaczną się dopiero od 199 000 zł. Będzie to zarazem najdroższa lokalizacja rokitnickich używanych M4. Koszt tam sięgał będzie maksymalnie do 220 000 zł, a stawki za metr kwadratowy przekraczały będą nawet 4 500 zł.
Zmiana organizacji ruchu 1 listopada
Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że jak co roku, w dniu 1 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicy cmentarzy zlokalizowanych przy niżej wymienionych ulicach:

- ul. Rogoźnicka – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Mendego;
- ul. Pokoju – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Ciupki;
- ul. Budowlana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do łącznika ul. Budowlanej z ul. Kosmowskiej;
- ul. Kopalniana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Ofiar Katynia do garaży zlokalizowanych
w ciągu ul. Kopalnianej;
- ul. Czołgistów – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Lubelskiej.

Informuję również, że dla kierujących pojazdami odwiedzających cmentarz przy ul. Płaskowickiej udostępnione będą, jak corocznie parkingi: na terenie Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Płaskowickiej oraz na terenie byłego szpitala przy ul. Wyciska. Źródło: UM Zabrze
Trwa ustalanie tożsamości zmarłej kobiety
Zabrzańscy policjanci ustalają tożsamość kobiety, która zmarła wczoraj wieczorem przy ulicy Wyszyńskiego. Kobietę znaleziono po godzinie 18 pomiędzy kościołem a miejscową złomnicą. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się jej uratować. Zewnętrzne oględziny ciała nie wykazały działania osób trzecich.
O znalezieniu kobiety policję powiadomił dyspozytor pogotowia ratunkowego. Przy denatce nie znaleziono żadnego dokumentu tożsamości. Policjanci mają przypuszczenia, że jest to 38-latka, która nie posiadała stałego miejsca zameldowania. Na polecenie prokuratora, ciało zmarłej zostało zabezpieczone do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny śmierci kobiety oraz potwierdzenia jej tożsamości. Źródło: KMP Zabrze
Interwencja na Nyskiej
Minionej nocy (22/23.10) służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań przy ulicy Nyskiej w Zabrzu. O godzinie 2 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od jednego z lokatorów, że jego 25-letni syn wszczął awanturę w domu w trakcie której przyłożył sobie nóż do gardła grożąc popełnieniem samobójstwa.
Zgłaszający interwencję ojciec 25-latka obawiając się o własne bezpieczeństwo uciekł z mieszkania. Kiedy na miejsce dotarli policjanci z komisariatu w Rokitnicy, sprawca awantury zamknął się w domu. Pomimo nakłaniania do otwarcia drzwi nie uczynił tego. Zgodził się jedynie aby do mieszkania weszli ratownicy medyczni. Jednak po przyjeździe ratowników także i oni nie zostali wpuszczeni do mieszkania. Dopiero po trwających kilkanaście minut negocjacjach, mężczyzna zdecydował się na otwarcie drzwi i wpuszczenie do środka jedynie lekarza. Kiedy w końcu mężczyzna otworzył drzwi, do akcji przystąpili policjanci, którzy obezwładnili awanturnika. Ratownicy medyczni zdecydowali się przewieźć go do szpitala specjalistycznego. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mężczyźnie oraz ratownikom w transporcie pacjenta do szpitala uczestniczyli interweniujący policjanci. Źródło: KMP Zabrze
Rokitnickie cztery kąty
Ile potrzeba pieniędzy na kupno używanego domu w Rokitnicy? Według najnowszych danych najtańsze z nich kosztują tutaj od około 180,000-250,000 zł.

Jak wynika z informacji dostępnych na portalu nieruchomości Morizon.pl, rozpiętość cenowa na wtórnym rynku domów w Rokitnicy nie jest bardzo duża. Ceny ofertowe zaczynają się tu od około 180,000-200,000 zł, a sięgają mniej więcej 600,000-630,000 zł, podczas gdy na przykład w centrum miasta wydamy minimum około 300,000-350,000 zł, a maksimum - nawet ponad milion złotych.

Znalezienie budynku utrzymanego w dobrym stanie, niewymagającego przeprowadzenia dodatkowych prac budowlanych czy wykończeniowych, zdarza się nieczęsto. Zazwyczaj musimy się zadowolić obiektami w stanie surowym, bardzo często deweloperskim. Nie zawsze oznacza to jednak niską cenę. Położony na 480-metrowej działce 161-metrowy segment z 2012 roku, w którym brakuje białego montażu i podłóg, został wyceniony na 510,000 zł.

Oprócz kilkuletnich nieruchomości przeznaczonych do wykończenia, znajdziemy także starsze budynki, które należy wyremontować lub co najmniej odświeżyć. Tak jest w przypadku 300-metrowego obiektu, w którego skład oprócz części mieszkalnej wchodzą także dwa niezależne lokale użytkowe. Na zakup tej nieruchomości potrzeba 600,000 zł.


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Co chcielibyście zmienić w poralu i forum WWW.ROKITNICA.NET
   Nad tym pracujemy, to zrobiliśmy......
   Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniu Krakowska/Jordana/Ofiar K
   Mapa Rokitnicy z Rędziną :)
   Obchody dnia Św. Marcina 2013 [Galeria]