ROKITNICA.NET na Facebooku
Portal facebook.pl łączy już ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. Jest to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych świata. Oprócz realnych użytkowników, na portalu istnieją tzw. fanpage - czyli strony założone przez organizacje, firmy, stowarzyszenia.

Idąc z postępem czasu nasz Portal www.rokitnica.net celem promowania dzielnicy Rokitnica stworzył swój fanpage. Na fanepagu prezentujemy najświeższe informacje z dzielnicy Rokitnica podane w bardzo przystępnej wersji. W przyszłości będą tam organizowane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Jeżeli spodobała Ci się ta strona to kliknij poniższy przycisk "LUBIĘ TO !"- dzięki temu przyczynisz się do promowania pięknej dzielnicy Rokitnica


GLOSZABRZA24.PL: Spore straty na Budowlanej: drzewo uszkodziło samochody!
Poranne porywiste wiatry przyniosły spore straty! Około godz. 12 w niedzielę 29.06. strażacy interweniowali przy ul. Budowlanej, na wysokości posesji 92-94-96. Kilkunastometrowe drzewo zwaliło się tam wprost na zaparkowane przy drodze samochody. Najbardziej uszkodzone było volvo i mercedes. Pierwszy z nich miał uszkodzoną maskę i błotniki, a od ciężaru drzewa zniszczona została też miska olejowa, która uderzyła w krawężnik. Mercedes doznał podobnych uszkodzeń, choć w o wiele większej skali.

Jak ustaliliśmy, lekkim uszkodzeniom uległy też dwa inne auta.

Niestety spadające drzewo urwało też napowietrzne linie energetyczne latarni ulicznych.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Dwie dyszki i po sprawie
Zarzut usiłowania wręczenia policjantom korzyści majątkowej usłyszał 34-letni mieszkaniec Zabrza. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Patrolujący w nocy zabrzańskie ulice, policjanci z drogówki zauważyli na ulicy Krakowskiej mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na silne upojenie alkoholem. Gdy podjechali do mężczyzny, ten stał się agresywny i zaczął pokazywać gesty, które powszechnie uznawane są za obraźliwe. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Ze względu na zagrożenie jakie stwarzał dla swojego zdrowia, a nawet życia funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do izby wytrzeźwień. Zabrzanin jednak nie dotarł do niej, gdyż w trakcie wykonywania czynności służbowych przez mundurowych zaproponował im 20 złotych za wypuszczenie go. Policjanci poinformowali 34-latka, że popełnia przestępstwo korupcyjne. Pomimo tego ponowił swoją propozycję. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do zabrzańskiej komendy, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało 1,84 promila. Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie gdzie trzeźwiał. Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do winy. Jak zatrzymany sam podkreślił, to nie jego pierwsze spotkanie ze stróżami prawa. Wcześniej odsiedział już 5 miesięcy za kradzieże. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Źródło: KMP Zabrze
Interweniowali w sprawie pijanych rodziców
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali pijanych rodziców trójki dzieci. Do zatrzymania doszło w trakcie kontroli miejsca zamieszkania rodziny w ramach prowadzonej „Niebieskiej Karty”. Pijanych rodziców umieszczono w izbie wytrzeźwień. Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci.
To była rutynowana kontrola miejsca zamieszkania rodziny objętej procedurą „Niebieskiej Karty”. Czynności te wykonują dzielnicowi oraz pracownicy opieki społecznej. Kiedy wczoraj przed południem wymienieni weszli do mieszkania należącego do 40 i 30-letnich rodziców trójki dzieci w wieku 1,2 i 10 lat, oboje rodzice byli pijani. Ojciec dzieci miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast ich matka miała niespełna 2 promile. W mieszkaniu przebywały także najmłodsze dzieci. Ich starszy brat w tym czasie przebywał w szkole. W domu panował ogromny bałagan. Dziś rodzice nieletnich zostaną przesłuchani. Procedurą Niebieskiej Karty rodzina objęta jest od stycznia bieżącego roku. Od tego czasu matka już 2-krotnie była odstawiana do izby wytrzeźwień. Źródło: KMP Zabrze
Zostawali kolegę
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu minionej nocy przeprowadzili interwencję przy ulicy Borowej. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że grupa osób głośno zachowując się, nie pozwala spać okolicznym mieszkańcom. Na widok nadjeżdżającego radiowozu awanturnicy rozbiegli się. W trakcie kontroli pobliskiego terenu policjanci natrafili na znajdującego się w stanie upojenia alkoholowego młodego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że jego kompani woleli uciec niż pomóc koledze.
Interwencję przy ulicy Borowej zgłoszono policji po godzinie 4 nad ranem. Kiedy w rejonie interwencji pojawił się policyjny radiowóz, awanturnicy rozbiegli się. W trakcie penetracji terenu za awanturnikami, w rejonie pobliskich garaży mundurowi natrafili na młodego mężczyznę, który ze względu na stan nietrzeźwości był wręcz nieprzytomny. Policjanci obawiając się, że jego zachowanie niekoniecznie jest wynikiem jedynie zbyt dużej ilości wypitego alkoholu, wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy po zbadaniu mężczyzny stwierdzili, że nie ma żadnych zastrzeżeń do osadzenia go w izbie wytrzeźwień. Do placówki tej mężczyzna został dowieziony jako osoba o nieznanej tożsamości Źródło: KMP Zabrze


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   [ wynajmę] Stancje Akademik 300-600 z ogrzewaniem WiFi
   [ wynajmę] Wynajmę pokój
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   Korepetycje z języka angielskiego
   Oddam internet w dobre ręce!