Pięć zastępów gasiło samochód na zjeździe z A1!
GŁOSZABRZA24.PL: Aż pięć zastępów straży pożarnej działało 4 września 2014 około godz. 22.20 na zjeździe z autostrady A1 na granicy Wieszowej i Zabrza-Rokitnicy. Powodem tak masowej interwencji był pożar bmw, które właśnie zjeżdżało z autostrady. - Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Kierowca i pasażerowie wyskoczyli z auta. Nim jednak dojechały zastępy, pojazd spłonął całkowicie - tłumaczy Wojciech Strugacz, rzecznik zabrzańskiej komendy PSP.
Na płonące resztki podano prąd wody i piany. Interweniowały dwa zastępy z Zabrza, kolejne dwa z Tarnowskich Gór i wóz OSP Wieszowa.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwiarcie instalacji elektrycznej.
2. Zabrzański Festiwal Podróżniczy

Stowarzyszenie Kartel Kulturalny ma ogromną przyjemność zaprosić
wszystkich podróżników, obieżyświatów, turystów, popołudniowych spacerowiczów, weekendowych zwiedzaczy, zaciekawionych słuchaczy, zainteresowanych obserwatorów, zaintrygowanych widzów, muzyków, plastyków, babcie i dziadków z wnuczętami, rodziców z wózkami, dzieciaki małe i duże, rokitniczan, zabrzan, Ślązaków, przyjezdnych na

2. Zabrzański Festiwal Podróżniczy.
Wydarzenie będzie miało miejsce
07.09.2014 na terenie ZSO nr 12
(IV L.O.) w Zabrzu-Rokitnicy, przy ulicy Andersa 64.
Festiwal trwać będzie od godziny 12 do ok 20.

Festiwal to:
Spotkania z Podróżnikami,
Scena z koncertami i występami,
Strefa warsztatowo-pokazowa,
Stoiska i działania dodatkowe.
Ponadto cały festiwal będzie swoistego rodzaju grą podróżniczą z mapkami dla dzieci, dorosłych, całych rodzin. Wszyscy chętni otrzymają mapki-karty do gry i będą podróżowali po różnych zakątkach świata, odwiedzali rozmaite kultury.

Link do wydarzenia na FB: TUTAJ
Wspólnie przeciw białaczce
Miasto Zabrze nawiązało współpracę z Fundacją DKMS. Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. 24 sierpnia w Zabrzu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca. Akcja odbywa się pod patronatem Prezyenta Miasta Zabrze.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Pierwszy etap polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego. Następnie po wypełnieniu formularza z danymi osobowymi zostaje pobrane 4ml krwi lub wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Należy pamiętać o tym, że rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie wymazu z policzka nie boli, ale kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu być może, można uratować życie.

Punkt przyjmowania próbek znajduje się w dzielnicy Helenka:
Rzymsko-Katolicka Parafia NMP Matki Kościoła w Zabrzu-Helence
Adres: dr Jordana 84, Zabrze
24 sierpień 2014 Godziny: 9.00 - 15.00
Zakończono poszukiwania zaginionego
Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zakończyli czynności poszukiwawcze za zaginionym Zbigniewem G. Wymieniony w dniu 11 sierpnia bieżącego roku wyszedł z domu i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. Przełom w sprawie nastąpił w ubiegłym tygodniu. Poszukiwany zgłosił się do jednego z komisariatów w województwie łódzkim.

Przez miesiąc poszukiwania 49-latka z Rokitnicy nie przynosiły żadnego rezultatu. Na nic zdały się prowadzone przez policję czynności poszukiwawcze, zaangażowanie rodziny i pomoc lokalnych mediów. Przełom w sprawie nastąpił w ubiegłym tygodniu. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany, zdecydował się nawiązać kontakt z bliskimi. Za ich namową zgłosił się do jednego z łódzkich komisariatów, gdzie potwierdzono jego tożsamość, co umożliwiło oficjalne zakończenie poszukiwań. Okoliczności zaginięcia pozostaną wyłączną sprawą 49-latka i jego rodziny.
Źródło: KMP Zabrze
Bohater ze sklepu nocnego
Bohaterem można nazwać pana Piotra – właściciela sklepu nocnego przy ulicy Krakowskiej. Wymieniony zauważył, że w parku przy ulicy Krakowskiej pewien mężczyzna usiłuje popełnić samobójstwo. Szybka interwencja zapobiegła tragedii. Desperat został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

Kto wie co by się wydarzyło gdyby nie czujność i odwaga właściciela sklepu nocnego przy ulicy Krakowskiej. W nocy (18.08.2014) kilkanaście minut po północy pan Piotr zauważył z okien swojego sklepu mężczyznę usiłującego popełnić samobójstwo. Szybka reakcja sklepikarza zapobiegła tragedii. Uniemożliwił on powieszenie się samobójcy, a jednocześnie odciął sznurek przewieszony przez jedną z gałęzi. Niedoszły samobójca jednak wyrwał mu się i uciekł ukrywając się za pobliskimi zaroślami. Ponieważ występowała obawa, że desperat ponowi próbę samobójczą pan Piotr powiadomił o zdarzeniu policję. Mundurowi w trakcie penetrowania okolicznego terenu natrafili na desperata. Okazał się nim 38-letni zabrzanin. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni zadecydowali o przewiezieniu mężczyzny do szpitala psychiatrycznego w Toszku. Źródło: KMP Zabrze


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Tajemniczy wystrzał
   [Sprzedam] żwirek ZVERLIT Zabrze
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   ZBIÓRKA NA SERWER